Aby se sprcha leskla aneb Jak na údržbu sprchového koutu
Sprchový kout se používá každý den, a proto je důležité ho udržovat v čistotě. Pravidelná péče zabrání tvorbě vodního kamene, usazenin a plísní. Ty mohou mít vliv jak na vaše zdraví, tak i životnost sanitárního zařízení. Díky našim tipům vám úklid usnadníme, a vy tak můžete prodloužit životnost i kvalitu svého sprchového koutu.
Hlavním nepřítelem lesklé sprchy je vodní kámen. Ten se tvoří v důsledku tvrdé vody a minerálů vyskytujících se v horkém a vlhkém prostředí. Jakmile se takové prostředí ochladí, zůstane jen bílý povlak, který ulpívá na každém povrchu. I když se boj s vodním kamenem často zdá nekonečný, existují finty, jak si ho usnadnit. Čištění a údržba sprchy je snadná, pokud se provádí pravidelně. Postačí vám k ní pouze trocha píle a hodinka času.
Jak na to
Úklid lze provádět běžnými kapalnými čistícími prostředky za použití měkkých hadříků. V naší nabídce naleznete vysoce účinné a obnovující čistící prostředky z řady COMFORT, se kterými se bez námahy kromě špíny zbavíte i drobných rýh. Pozor si dávejte na mytí sprchové vaničky. Vyhněte se abrazivním čistícím prostředkům obsahujících písek a látky podobného charakteru, které by mohly povrch poničit.
Alternativním způsobem, jak zatočit se špínou a vodním kamenem je výroba čistidel svépomocí. Nepotřebujete žádné drahé chemikálie či suroviny – stačí obyčejný ocet a kyselina citronová nebo jedlá soda.
- Kyselina citronová rozpouští minerální látky a efektivně se jich zbavuje.
- Směsí octa a vody taktéž snadno odstraníte vodní kámen a zároveň dodáte povrchům lesk.
- Jedlá soda je účinná čisticí látka, která pohlcuje pachy a má antibakteriální účinky.
Pusťte se do úklidu!
Pokud chcete, aby byl váš sprchový kout opravdu svěží a čistý, nestačí jen otřít sprchové dveře a okolní povrch. Důležité je hloubkové čištění míst, kde nečistoty nemusí být viditelné. Právě zde se mohou nacházet škodlivé bakterie. Nezapomínejte přibližně jednou za měsíc vyčistit i sprchovou hlavici. Díky tomu bude voda sprchovou hlavicí snadno protékat, a dokonce tak předejdete vzniku plísní. Ideálně hlavici ponořte přes noc do octové vody a nechte působit. Kromě občasného čištění hlavice je vhodné kontrolovat odtok ze sprchy. Ucpaný odtok je častým problémem hlavně v domácnostech, kde žijí ženy, protože se v něm zachycují především dlouhé vlasy.
Jak boji s kamenem předejít?
Prevence je lepší než léčba, proto si zvykněte sprchový kout pravidelně čistit. Pokud koupelnu teprve začínáte zařizovat, je vhodné vybrat odolné materiály, které vám usnadní údržbu. Existuje široké spektrum takových materiálů. Mezi nejoblíbenější způsoby, jak zamezit tvorbě usazenin je úprava skla ochranným filtrem.
V naší nabídce naleznete kromě sprchových koutů navržených tak, aby zajistily co nejlepší hygienické podmínky i kvalitní a odolné sprchové vaničky. Pokud byste si s výběrem zařízení, které vám dopřeje komfortní péči a zároveň nebude vyžadovat žádnou náročnou údržbu nevěděli rady, rádi vám se vším poradíme. Pokusíme se vám zajistit krásnou koupelnu, kde si budete moct dopřát jedinečné pečující rituály po dlouhá léta.