Magazín

Co znamená zdravé sprchování a jaké účinky na zdraví má?

15.11.2021 15:13

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouhé by mělo sprchování být? Nebo jak často bychom se měli mýt? Spousta lidí se mylně domnívá, že časté mytí je zdravější. Společně se podíváme na konkrétní aspekty sprchování, které bychom měli dodržovat, aby mělo blahodárné účinky na naše tělo a zdraví.

Je pro naše tělo zdravější sprchování nebo koupání ve vaně?

21.10.2021 12:00

S největší pravděpodobností máte svůj oblíbený styl koupání, a to buď dlouhý pobyt ve vaně nebo sprchování. Věděli jste ale, že stejně jako všechno má i tato záležitost své klady a zápory? Pokud patříte do kategorie každodenních „koupačů“ ve vaně, není to pro vaše tělo zrovna ideální. Pojďme se spolu podívat proč.

Nové sprchové kouty řady SIGMA SIMPLY

09.04.2021 14:11

Na našem e-shopu už nějakou chvíli můžete najít sprchové kouty řady SIGMA. Patří mezi jedny z oblíbených a není se vůbec čemu divit. Teď ale na trh přichází jejich vylepšená řada SIGMA SIMPLY. Jaké novinky s sebou přináší?

Jak správně vybrat sprchový kout

26.11.2020 12:57

Váš sprchový kout dosloužil a nyní hledáte lepšího a modernějšího náhradníka? V dnešním článku vám poradíme, podle čeho se při výběru orientovat a představíme si tři základní druhy sprchových koutů. Nabízíme desítky designových variant, které z vaší koupelny vyčarují kouzelné místo, které budete rádi ukazovat i návštěvě. Je však potřeba myslet i na praktickou stránku svého bydlení. A u koupelny to platí obzvlášť. Budou ho například používat méně pohybliví lidé?

Otužování v pohodlí vlastní koupelny

14.11.2020 09:20

Ačkoliv jsme si ani letos neužili bílé Vánoce, přesto o sobě zima dává občas pořádně vědět. Sněhový poprašek je zatím spíše výjimkou, ale leckdy se kaluže i rybníky potahují lesklou vrstvou ledu. Už jste letos také potkali u řeky skupinku odvážlivců v plavkách a čepicích? Pokud ano, tak se není čemu divit. Obliba otužování stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují.

Dveře do niky

10.10.2020 10:08

Sprchový kout zabudovaný do niky je elegantním i ekonomickým řešením ve chvíli, kdy nechcete investovat do celého sprchového kompletu. Jaké ale vybrat dveře, aby vyhovovali vám, i dispozicím koupelny?

Jarní očista těla a duše

19.03.2020 12:13

Zimní chladné období postupně ustupuje pod prvními jarními hřejivými paprsky. Příroda a taktéž naše tělesná schránka se po zimním útlumu pomalu probouzí k životu. A jak se správně nastartovat? Chcete naplnit tělo, ale taktéž duševní stránku energií a zažít dokonalé jarní znovuzrození?

Jak vybavit koupelnu pro seniory?

02.03.2020 08:22

Koupelna je považovaná za nejrizikovější místnost v bytě, co se bezpečnosti týče. Nejčastější úrazy, které v koupelně vznikají, jsou hlavně uklouznutí a nepřekonání určité překážky, např. okraj vany. A často se stávají lidem, kteří mají horší koordinaci pohybu, tedy zejména starším osobám. Jak udělat koupelnu pro seniory bezpečnější?

Jarní úklid koupelny

12.03.2019 13:36

Koupelna ovlivňuje vaše životní rozpoložení víc, než si možná uvědomujete. Naleštěné zrcadlo, vůně, která se line prostorem nebo čistá vana dokážou navodit dojem, že ve vaší domácnosti vládne pohoda. Jak toho dosáhnout?