Magazín

Jarní očista těla a duše

19.03.2020 12:13

Zimní chladné období postupně ustupuje pod prvními jarními hřejivými paprsky. Příroda a taktéž naše tělesná schránka se po zimním útlumu pomalu probouzí k životu. A jak se správně nastartovat? Chcete naplnit tělo, ale taktéž duševní stránku energií a zažít dokonalé jarní znovuzrození?

Jak vybavit koupelnu pro seniory?

02.03.2020 08:22

Koupelna je považovaná za nejrizikovější místnost v bytě, co se bezpečnosti týče. Nejčastější úrazy, které v koupelně vznikají, jsou hlavně uklouznutí a nepřekonání určité překážky, např. okraj vany. A často se stávají lidem, kteří mají horší koordinaci pohybu, tedy zejména starším osobám. Jak udělat koupelnu pro seniory bezpečnější?

Dveře do niky

12.02.2020 10:08

Sprchový kout zabudovaný do niky je elegantním i ekonomickým řešením ve chvíli, kdy nechcete investovat do celého sprchového kompletu. Jaké ale vybrat dveře, aby vyhovovali vám, i dispozicím koupelny?

Jarní úklid koupelny

12.03.2019 13:36

Koupelna ovlivňuje vaše životní rozpoložení víc, než si možná uvědomujete. Naleštěné zrcadlo, vůně, která se line prostorem nebo čistá vana dokážou navodit dojem, že ve vaší domácnosti vládne pohoda. Jak toho dosáhnout?

Otužování v pohodlí vlastní koupelny

14.12.2018 09:20

Ačkoliv jsme si ani letos neužili bílé Vánoce, přesto o sobě zima dává občas pořádně vědět. Sněhový poprašek je zatím spíše výjimkou, ale leckdy se kaluže i rybníky potahují lesklou vrstvou ledu. Už jste letos také potkali u řeky skupinku odvážlivců v plavkách a čepicích? Pokud ano, tak se není čemu divit. Obliba otužování stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují.

Jak správně vybrat sprchový kout

03.12.2018 12:57

Váš sprchový kout dosloužil a nyní hledáte lepšího a modernějšího náhradníka? V dnešním článku vám poradíme, podle čeho se při výběru orientovat a představíme si tři základní druhy sprchových koutů. Nabízíme desítky designových variant, které z vaší koupelny vyčarují kouzelné místo, které budete rádi ukazovat i návštěvě. Je však potřeba myslet i na praktickou stránku svého bydlení. A u koupelny to platí obzvlášť. Budou ho například používat méně pohybliví lidé?

Mramor není zbytečný luxus

26.11.2018 18:11

Koupelna je pro každého z nás nejen místem, kde každé ráno a večer umýváme své tělo, ale i místem odpočinku. Pokud se chystáte na rekonstrukci nebo zařizování nové koupelny, je samozřejmě důležité vybírat vany, sprchové vaničky, umyvadla a další koupelnové vybavení podle vzhledu a velikosti. Rozhodně ale nezapomínejte ani na materiály, kterých je na trhu velká spousta. Zaměříme se na litý mramor, protože do moderní koupelny padne doslova jako ulitý.

Horkou vanou proti podzimním chmurám

13.11.2018 09:40

Tohle počasí vám zrovna moc energie nedodá… Vy sami si ale můžete naordinovat perfektní lék proti trudomyslnostiUdělejte si chvíli jen pro sebe a napusťte si vanu s horkou vodou a pár přísadami. S vaší náladou to udělá zázraky. Poradíme vám pár triků, jak z koupelny vyčarovat dokonalé lázně pro tělo i mysl.